Witaj w Dobry Rusznikarz: rusznikarnia, oksydowanie naprawa modernizacja broni


OFERTA
· Oferta
· Oferta Specjalna
· Renowacja osad
· Kamuflaż kolb i osad
· Odnawianie broni
  luksusowej
· Odnawianie baskil
· Pasowanie montaży
· Wiatrówki
· Czarnoprochowce
· Pozbawianie broni
  cech użytkowych

Broń precyzyjna:
· Broń mojej konstukcji
· Sztucery precyzyjne
· Modernizacja Longshot F-Class
· Wymiana Luf

· Kto strzela z mojej broni

Nowość:
· Wyważanie broni śrutowej

FIRMA
· Strona główna
· Artykuły
· Historia firmy
· Rozwój firmy
· Kontakt
· Firma w prasie

Dystrybucja
· Lothar Walther

Ciekawe Prace
· Syrena
· Stara kurkówka

Ciekawe spotkania
· Galeria Zdjęć
· Kadra dowódcza WP
· Michaił Dragunow 1997
· Londyn 2007
· prof. Jerzy A. Ejsmont

Reklama

Optykamysliwska.pl

Kolby-snycerka.pl

Docieranie luf

Akcesoria myśliwskie

Optyka

WISMAG Jacek JakubczykHistoria Firmy

Założycielem firmy był Aleksander Laskowski który na początku lat międzywojennych pracował w Austrii w firmie zbrojeniowej przy produkcji broni. Tam poznał tajniki prac rusznikarskich. Po przyjeździe do Polski otworzył Zakład Usług Rusznikarskich w Lublinie. Poznane w Austrii technologie oksydowania sztucerów i broni śrutowej zapewniały wysoką odporność na ścieranie i piękny odcień. Solidność wykonywanych usług znalazła uznanie u szerokiej rzeszy myśliwych. Po wojnie przeniósł się do Krasnegostawu gdzie założył rusznikarnię pod nazwą "Mechanika Precyzyjna".

Na początku lat 80-tych firmę przejął syn Waldemar Laskowski, który przez wiele lat zdobywał doświadczenie w rodzinnym warsztacie. Rozwój firmy nastapił po 89-roku, w którym właściciel uzyskał koncesję na sprzedaż broni i amunicji. Wielokrotne wyjazdy na Światowe Targi Broni I.W.A w Norymberdze zaowocowały nawiązaniem kontaktów z firmami wytwarzającymi technologie i narzędzia dla rusznikarzy. Poznanie a później stała wspołpraca z Trunem Unsetem norweskim rusznikarzem i wytwórcą broni, oraz szwedzkim konstruktorem broni Bertilem Johansonem wspołkonstruktorem sztucera Carl Gustaf 2000, a także polskim rusznikarzem Romanem Tołczykiem umożliwiła poznanie wszystkich tajników rusznikarstwa i rozszeżenie zakresu usługi. Właściciel zakładu w 1997 roku spodkał sie z Michaiłem Dragunowem - konstruktorem wojskowego SWD (Snajperska Wintowka Dragunowa) i przeprowadził z nim 50 minutową rozmowę na temat broni. Od dłuższego czasu również jest powoływany jako rzeczoznawca broni na rozprawy sądowe.

Współpraca z firmą Pionner Arms Co Radom zdjecie 1 zdjecie 2, a także z Witoldem Janickim (zdjecie 1 zdjecie 2 ) właścicielem portalu www.optykamysliwska.pl.

Dzięki uprzejmości Toma Shelhamera, który kierował firma 'Niedner Rifle Corporation' produkującą broń dla myśliwych, w czasach jej największej świetności właściciel uzyskał całą technologię i opis procesu oksydowania. Od listopada 2003 roku oksyduje broń ściśle według otrzymanej technologi, która nadaje broni bardzo trwały i piękny niebieski kolor. Dzięki dodatkom niklu i platyny powłoka jest tak mocna, że po każdym użyciu broni nie jest konieczne natłuszczanie jej powierzchni. Jest to jedyna metoda, ktora pozwala uzyskać niebieski kolor na wysokostopowej i hartowanej stali.

Od wielu lat przy odnawianiu kolb wykorzystywane jest doświadczenie konserwatora zabytków, który zajmował się odnawianiem i renowacją drewnianych rzeźb w kościołach. Stosując jego metody możliwe jest uzyskanie prawdziwej faktury drewna.

-zdjęcia-


zdjęcia Stefan Ciechan (Lublin)PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.06 sekund
Google+