| |
Oferta Specjalna
- Modernizacja systemu spustowego - Głęboka modernizacja mechanizmu spustowego w Cz 527; Cz 550; Cz 555
Opcja pierwsza: zmodernizowany system działa na innej zasadzie, identycznie jak ma sztucer Keplera i różni się konstrukcją.
Jest wstępny i regulowany ruch spustu o wadze 100gram, następnie ten właściwy i regulowany opór języka spustowego o nacisku od 200gram do 1.1kg.
Istnieją wszystkie możliwe regulacje, jak komu pasuje.
W tej opcji przyśpiesznik jest zablokowany oryginalną śrubką do jego regulacji.
Mimo dużej czułości i najniższego oporu około 200gr spust nawet po uderzeniu gumowym młotkiem nie powoduje odpalenia.
Opcja druga: cały system pracuje jak zrobiła fabryka, przyśpiesznik normalnie funkcjonuje ale jest dłuższy początkowy ruch języka spustowego, oczywiście cały system spustowy działa dużo precyzyjniej od wersji fabrycznej.
Duża czułość zmodernizowanego systemu spustowego i wyeliminowanie przyśpiesznika który jak wiadomo powoduje drgnięcie broni, umożliwia precyzyjne strzelanie na dalekie odległości.
Był testowany w strzelaniu na 200 i 300 metrów.
Zmodernizowany system spustowy zyskał dobrą opinie.
- Nowość - pierwsza w Polsce amerykańska maszyna która dopasowywuje dowolną kolbę do każdej sylwetki, bez szlifowania i piłowania, bez naruszania powierzchni i bez zmiany kszałtu kolby. Metoda precyzyjnego wyginania kolby w dowolną stronę i we wszystkich kierunkach, stosowana w USA od 50 lat - teraz w Polsce.
Nie trzeba dorabiać nowej kosztownej osady tylko przyjechać do mnie a dopasuję osadę w każdej broni śrutowej idealnie do każdej budowy ciała. Oszczędza się czas i pieniądze, do tego uzyskuje się lepsze wyniki na strzelnicy i polowaniach. Skorzystało już setki myśliwych i strzelców sportowych.
- Strojenie luf - czyli zwiększanie siły przebicia (energi) wiązki śrutu o 20%. Oferta skierowana do strzelców sportowych i myśliwych. Jest to metoda niezwykle ciekawa i bardzo mało znana w Polsce, ale podobno stosowana od dawna przez producentów broni śrutowej. Na poparcie tych słów jest fakt że dawna broń dobrze biła i jest dobra opinia myśliwych o starej broni. Metody tej nauczył mnie norweski rusznikarz i producent broni Trun Unset i polega na doprowadzeniu lufy w czasie strzału do odpowiedniego rezonansu. W dubeltówce lufa inaczej wibruje niż lufa sztucerowa, a mianowicie w momencie strzału lufa wybrzusza się miejscowo. Należy zsynchronizować wybrzuszanie się lufy z momentem przesowania się śrutu. Ładunek śrutowy powinien znależść się w miejscu wybrzuszenia lufy. Występują wtedy znacznie mniejsze opory przytłoczenia wiązki śrutu, w efekcie czego jest zwiększenie prędkości wiązki śrutu. Prędkość na tyle się zwiększa, że po przeliczeniu energia jednego śrutu jest większa średnio o ponad 20% a czasami w niektórych przypadkach dochodzi nawet do 50%. Jest to niewiarygodne ale prawdziwe, nazywam to strojenie luf śrutowych, doskonale dają się stroić wszystkie strzelby horyzontalne typu niemieckiego i rosyjskie IŻ-e boki.
Co daje strojenie luf śrutowych?
- zwierzyna ubita jest natychmiast,
- rzutki rozbijane są pewnie i dużo dalej,
- obraz przestrzelin jest bardziej foremnym kołem, śrut układany jest zdecydowanie równomierniej,
- zwiększa się żywotność broni ponieważ zmniejsza się ciśnienie maksymalne a przez to obciążenia mechanizmów ryglujących są mniejsze,
- mniejszy odrzut broni.
Jedyną uboczną wadą lub może zaletą, że po takim zestrojeniu luf strzelba strzela bardziej wąsko, tak jakby lufy miały o jeden nr czoku wiekszy. Wiąże się to z tym, że końce luf mają zmnienny przekrój w związku z czym inaczej pracują.
Wiecej w artykule o strojeniu luf
- Zmniejszenie rozrzutu pocisków w sztucerach, kniejówkach i broni sportowej.
- Złocenie elementów broni i motywów myśliwskich.
-zdjecie-
- PLATEROWANIE CZĘŚCI BRONI W KOLORZE PLATYNY
- TRWAŁOŚĆ POWŁOKI OKOŁO 20 LAT. -zdjecie-
- Oksydowanie baskil niemieckiej broni w kolorach tęczy (oksyda marmurkowa - różne odcienie) orginalną i tradycyjną technologią.
-zdjecie-
- Wykonuje pomiary prędkości pocisku i jego dewiacji, oraz prędkości wiązki śrutu. Jednocześnie mierzę siłe przebicia każdej broni śrutowej przy pomocy specjalnie zrobionej wzorcowej amunicji wykonanej przez FAM Pionki. Pomiary wykonywane są przy pomocy profesjonalnej aparatury najnowszej generacji firmy Oehler Reesearch, Inc. USA
Jestem jedynym w Polsce posiadaczem takiej aparatury. -zdjecie-
- Posiadam elektroniczną aparaturę do mierzenia ruchu mechanizmów w broni mysliwskiej.
-zdjecie-
- Sprawdzam zamocowanie krzyża w lunetach mysliwskich profesjonalną aparaturą (na miejscu bez przestrzeliwania).
- Wykonuje korekcje wymiennych czoków w przypadku niewspółosiowosci z lufa, przy pomocy jedynego w Polsce profesjonalnego oprzyrządowania.
- Obliczam i wykonuje kompensatory, urządzenia te dostrajają czestotliwość drgań lufy powodując zmniejszenia rozrzutu pocisków, oraz jednocześnie zmniejszają odrzut broni o 40% zapewniając komfort strzału.
-zdjecie-
- Dorabiam czerwone muszki ze swiatłowodów.
-zdjecie-
|