Witaj w Dobry Rusznikarz: rusznikarnia, oksydowanie naprawa modernizacja broni


OFERTA
· Oferta
· Oferta Specjalna
· Renowacja osad
· Kamuflaż kolb i osad
· Odnawianie broni
  luksusowej
· Odnawianie baskil
· Pasowanie montaży
· Wiatrówki
· Czarnoprochowce
· Pozbawianie broni
  cech użytkowych

Broń precyzyjna:
· Broń mojej konstukcji
· Sztucery precyzyjne
· Modernizacja Longshot F-Class
· Wymiana Luf

· Kto strzela z mojej broni

Nowość:
· Wyważanie broni śrutowej

FIRMA
· Strona główna
· Artykuły
· Historia firmy
· Rozwój firmy
· Kontakt
· Firma w prasie

Dystrybucja
· Lothar Walther

Ciekawe Prace
· Syrena
· Stara kurkówka

Ciekawe spotkania
· Galeria Zdjęć
· Kadra dowódcza WP
· Michaił Dragunow 1997
· Londyn 2007
· prof. Jerzy A. Ejsmont

Reklama

Optykamysliwska.pl

Kolby-snycerka.pl

Docieranie luf

Akcesoria myśliwskie

Optyka

WISMAG Jacek JakubczykRekord Polski w strzelaniu na 300m

15.08.2012r na wojskowej strzelnicy ustanowiony został rekord polski w strzelaniu na 300metrów. Wynik 199 na 200 możliwych z amunicji fabrycznej jest jest obecnie nowym rekordem polski. Taki wynik uzyskał właściciel pan Jacek Jakubczyk z Lublina... gratulacje

Sztucer posiada kilka unikalnych rozwiązań niespotykanych w standartowej fabrycznej broni
aby powiększyć zdjęcie proszę kliknąc na miniaturkę:


14 października na strzelnicy w Siemianowicach Śląskich (Bańgów) rozegrane zostały VI Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie \'Benchrest 100\'. Właściciel karabinu zajął drugie miejsce.Wyniki dostępne również na oficjalnej stronie zawodów2012-12-10 - Tutaj wynik 200/200

aby powiększyć zdjęcie proszę kliknąc na miniaturkę:
Oto druga jednostka broni

aby powiększyć zdjęcie proszę kliknąc na miniaturkę:
i kolejna wyczynowa broń do strzelania na dalekie dystanse

aby powiększyć zdjęcie proszę kliknąc na miniaturkę:
Wyniki zawodów \'III DŁUGODYSTANSOWA OFENSYWA ZIMOWA - SKARŻYSKO 01.02.2014\'
i miejsca zajęte przez współpracujących z nami strzelców:
Piotrem Jaworskim oraz strzelcami z Team\'u 99

aby powiększyć zdjęcie proszę kliknąc na miniaturkę:
Wyniki LONGSHOT VII MIĘDZYRZECZ 2014, klasyfikacja TACTICAL STANDARD

miejsce 7 zajęte przez Panią Magdę


aby powiększyć zdjęcie proszę kliknąc na miniaturkę:
aby powiększyć zdjęcie proszę kliknąc na miniaturkę:
aby powiększyć zdjęcie proszę kliknąc na miniaturkę:
ten karabin kalibru 338LM należy do Krzysztofa Maciejewskiego
w konkurencji tactical magnum zajął 6 miejsce ale po weryfikacji wyników jest na miejscu 5
(wyników na stronie nie poprawiono)
karabin kal 223, właœciciel Artur Szczepaniak
zawody F-class 9-10 0.4 2016 w Skarżysku, 300 metrów wynik: 3 miejsce
Bogdan Raczyński, pierwszy raz na zawodach dalekodystansowych, broń skończona tuż przed zawodami
karabin 308w, longshot 2016 kategoria open: 15 miejsce
aby powiększyć zdjęcie proszę kliknąc na miniaturkę:
aby powiększyć zdjęcie proszę kliknąc na miniaturkę:
aby powiększyć zdjęcie proszę kliknąc na miniaturkę:
aby powiększyć zdjęcie proszę kliknąc na miniaturkę:
Jesienne zawody w Zielonce 2020, zakończenie sezonu

Jesień to zakończenie sezonu strzeleckiego, i przedostatnie zawody dalekodystansowe Long Range, Puchar Polski zawody organizowane na poligonie Instytutu Wojskowego w Zielonce, zgromadził prawie 170 strzelców, organizatorem jest Rafał Klecki. Jak zwykle wjazd na strzelnicę jest przez teren WITU więc jest ścisła kontrola osobowa. Tego dnia wiał zmienny i dosyć silny wiatr więc strzelcy musieli z nim ostro walczyć, kto obliczył odpowiednią poprawkę na wiatr ten miał dobre wyniki, jednak jak zawsze w ścisłej czołówce są zawodnicy o długoletnim stażu strzeleckim, mają więc duże doświadczenie i poradzą sobie w każdych warunkach. Autor był na tych zawodach, obserwował oraz dopingował strzelców którzy strzelali z broni którą dla nich wykonał. Mógł na bieżąco posłuchać od zawodników uwag co do konstrukcji broni, ergonomii kolb itp. Trwa też wyścig sprzętowy, co prawda o wyniku świadczą umiejętności strzelca, odpowiedni dobór amunicji, a sama broń, tylko mały procent pomocny w uzyskaniu dobrego wyniku. Przykładem jest Bogdan Raczyński który strzela z broni wykonanej przez autora, to tylko zmodernizowany karabin CZ 550, Zakończenie zawodów jak zawsze uroczyste wręczenie nagród i do ponownego spotkania na wiosennym Pucharze Polski w Zielonce. 1 miejsce, Bogdan Raczyński.

aby powiększyć zdjęcie proszę kliknąc na miniaturkę:
Zawody dalekodystansowe F-CLASS Skarżysko Kamienna

Ostatnie jesienne zawody dalekodystansowe organizowane są przez Rafała Walczowskiego na strzelnicy obok miejscowości Skarżysko Kamienna, Na zwody autor wybrał się razem z jednym z zawodników Delty, kolegą Robertem Kowalewskim, niestety żona Roberta nie pojechała z nami strzelać, służbowe obowiązki uniemożliwiły jej wyjazd. Pobyt na tych zawodach miał na celu ostateczny sprawdzian broni i amunicji przed najbardziej prestiżowymi zawodami mającymi rangę Mistrzostw Europy, Longshot niedaleko Międzyrzecza. Strzelnica usytuowana jest w wyciętym na prawie 1 km pasie drzew, jest wąska do tego wysokie drzewa zasłaniają przed wiatrem. Tego dnia pogoda była prawie bez wietrzna można powiedzieć warunki laboratoryjne do strzelania na dalekie odległości, co umożliwiło uzyskanie wysokich wyników. Strzelnica ma ciekawą budowę, kulochwyt jest stopniowany schodkowo i podwyższa się do góry w miarę jak zwiększa się odległość umożliwia strzelanie trzech odległości naraz czyli 300, 600, 800 lub 900 metrów. Przyśpiesza to znacznie zawody, ale też stawia wysokie wymagania odnośnie broni, oddanie 40 strzałów po kolei w upalny dzień powoduje że niektóre lufy w karabinach osiągają temperaturę ponad 120 stopni i więcej, zwłaszcza w konkurencji magnum, a to powoduje już pewne problemy.
Nagrzewanie się ładunku prochowego w czasie gdy zaczynamy strzelać konkurencję 300m przy zimnej lufie i kończąc strzelanie gdy lufa i komora nabojowa ma ponad 120stopni występuje wzrost prędkości początkowej pocisku co przekłada się na balistykę pocisku.

Zawody trwają dwa dni, zapisało się się około 150 zawodników a więc była duża konkurencja i rywalizacja między zawodnikami. W sobotę były dystanse 300, 600, i 800 metrów natomiast w niedzielę 1000 metrów i zakończenie zawodów.

Można też było zauważyć ciekawą broń, wielu zawodników dysponujący dużymi możliwościami finansowymi nie miało zaufania do polskich rusznikarzy i rozjechali się po Europie do różnych małych manufaktur i rzemieślników w celu zrobienia precyzyjnych karabinów, które dały by przewagę nad bronią fabryczną kupioną w Polsce lub wykonaną przez polskich fachowców. Czy faktycznie broń wykonana przez zagranicznych rzemieślników była znacznie lepsza, różnic nie zauważono... sprawa jest mocno ale to mocno dyskusyjna. Ale jak przyznali użytkownicy, ich kieszenie zostały trochę mocno wydrenowane.
Dobrze spisał się Kowalewski ze swoją CZ-tką w kal 6.5x55 uzyskując 99 punktów na 300m i 99 punktów na 600m, na 800 metrów miał skupienie perfekcyjne, jednak trochę w dole, pomylił się ...o dwa kliki na lunecie i niestety nie stanął na pudle, ale w jego przypadku nie miało to znaczenia. Amunicja i karabin spełnił założone oczekiwania, ma w sobie potencjał i umożliwia uzyskanie doskonałych rezultatów. Również bardzo dobrze spisał się Bogdan Raczyński uzyskując trzecie miejsce ze swojej CZ 550 w kal 308W.
Na tej strzelnicy panują dobre warunki aby można było dobrze sprawdzić jakość swojego karabinu amunicji i swoich predyspozycji. Na zakończenie autor zaprasza wszystkich pasjonatów strzelectwa do rozpoczęcia swojej przygody w strzelaniach dalekodystansowych. Tarcza Kowalewskiego 300m 99 punków.

aby powiększyć zdjęcie proszę kliknąc na miniaturkę:


Zdjęcia oraz tekst Waldemar Laskowski
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.05 sekund
Google+