Witaj w Dobry Rusznikarz: rusznikarnia, oksydowanie naprawa modernizacja broni


OFERTA
· Oferta
· Oferta Specjalna
· Renowacja osad
· Kamuflaż kolb i osad
· Odnawianie broni
  luksusowej
· Odnawianie baskil
· Pasowanie montaży
· Wiatrówki
· Czarnoprochowce
· Pozbawianie broni
  cech użytkowych

Broń precyzyjna:
· Broń mojej konstukcji
· Sztucery precyzyjne
· Modernizacja Longshot F-Class
· Wymiana Luf

· Kto strzela z mojej broni

Nowość:
· Wyważanie broni śrutowej

FIRMA
· Strona główna
· Artykuły
· Historia firmy
· Rozwój firmy
· Kontakt
· Firma w prasie

Dystrybucja
· Lothar Walther

Ciekawe Prace
· Syrena
· Stara kurkówka

Ciekawe spotkania
· Galeria Zdjęć
· Kadra dowódcza WP
· Michaił Dragunow 1997
· Londyn 2007
· prof. Jerzy A. Ejsmont

Reklama

Optykamysliwska.pl

Kolby-snycerka.pl

Docieranie luf

Akcesoria myśliwskie

Optyka

WISMAG Jacek JakubczykWytwarzanie sztucerów

Sztucer powstał na bazie sztucera Tikka Master, w kal 223 z przeznaczeniem głównie do polowań i od czasu do czasu strzelań rekreacyjnych na 300 i więcej metrów.

Lufa Schilen, długość i kształt lufy wyliczyłem osobiście według tradycyjnych wzorów na belkę jednostronnie utwierdzoną, z uwzględnieniem minimalnej masy i największej sztywności. Lufa oraz komora nabojowa została wykonana z surówki na nowych własnych maszynach. Zewnętrzna powierzchnia została poddana polerowaniu elektrolitycznemu w mojej firmie dzięki temu powierzchnia jest bardzo gładka a więc odporniejsza na korozję. Oksyda ciemno-granatowa z domieszkami soli innych metali. Spust udoskonalony bez przyśpiesznika o wadze 350 gram.

W pierwszej fazie strzelań skupienie uzyskane z amunicji fabrycznej widać na załączonych zdjęciach.

aby powiększyć zdjęcie proszę kliknąc na miniaturkę:
Poniższy sztucer został zaprojektowany i zbudowany od podstaw do strzelań na długie dystanse. Do jego budowy zastosowany został system... komora nabojowa - zamek z Manlichera SBS.
Systemten ma unikalną konstrukcję i jest najlepszym systemem produkowanym w Europie do budowy ultra precyzyjnych sztucerów.

Lufa Lothar Walther której sztywność ugięcie i długość osobiście obliczyłem, jej długość jest ponad... 800mm, kaliber 6.5x55 Kaliber ten został wybrany dlatego że jego pociski posiadają najlepszy współczynnik BC.

Nawet Piotr Wilniewczyc w swoich publikacjach pisze że kalibry pomiędzy 7mm a 6mm najlepiej nadają się do dalekich strzałów.

Popularne kalibry 6BR lub 6 PPC może są dobre ale mają jedną wadę, są kapryśne w elaboracji i trudno znależć najlepszą naważkę prochu, natomiast kal 6.5x55 dzięki długiej łusce jest łatwy w elaboracji. Zastosowana bardzo długa lufa pozwala rozpędzić pocisk do dużej prędkości i dzięki temu jest możliwość szerokiej elaboracji poprzez dobór różnych gatunków prochu i jego wypełnienienia w łusce. Skok gwintu jest krótki przeznaczony do ciężkich pocisków.

Czoło lufy jej kształt i kąt zostało wykonane osobiście na podstawie 10 letnich... własnych doświadczeń i wystrzeleniu ponad 4tys amunicji w celu znależienia właściwego kształtu czoła lufy. Nie na podstawie różnych i sprzecznych informacji w internecie.

Na koniec nalezy napisać że na podstawie analizy dużej ilości wypowiedzi na forach amerykańskich nowoczesne kalibry WSM lub WSSM nie bardzo sprawdzają sie w broni ultra precyzyjnej, po pierwsze płomień z mocnej spłonki przebija całą długośc ładunku prochowego i powoduje nierównierne spalanie, powoduje też ze względu na większą średnicę łuski nierówny zapłon wielu ziarenek prochu skrajnych tuż przy ściance łuski, a łuska jest średnicy prawie 20mm
Do celów myśliwskich kalibry WSM I WSSM są jak najbardziej wskazane natomiast do strzelań ultra precyzyjnych po kilku latach doświadczeń jest znowu tendencja do starych wypróbowanych kalibrów jak 300 Win Mag lub nowego 338LpM o długiej łusce.

Ponieważ strzelcy amerykańscy są wyznacznikiem światowych trendów należy z uwagą słuchać ich doświadczeń ..ale też nie wszystkich.
aby powiększyć zdjęcie proszę kliknąc na miniaturkę:PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.04 sekund
Google+